story

Začal jsem jako brigádník ve skladu s vínem, kde jsem si utvořil svůj sen. Dnes se ten sen splnil 183 bednami vlastního vína z odrůdy Veltlínské zelené, které najdete na eshopu ve společnosti vín mých kamarádů.

 

Léta jsem pracoval jako sommelier v předních restauracích a bistrech, cestoval po vinicích, festivalech a vinařských veletrzích. Díky tomu jsem ochutnal více než několik tisícovek vín. Poznal jsem na této cestě nespočet skvělých lidí a v mnoha zemích jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku legendárním vinařům a dozvědět se tak tajemství a postupy při výrobě jejich vín.

 

Velmi mi učarovala preciznost rakouských vinařů. Dokážou totiž z odrůdy, která má u nás poškozené jméno levným vínem, vytvořit naprosto fantastická a dle mého názoru ta nejlepší vína do naší středoevropské gastronomie. Skvěle se však hodí i ke kuchyni asijské, jíž jsem také velkým fanouškem. V Rakousku jsem se také nejvíce ohledně vína naučil od mistrů této odrůdy jako jsou Alwin Jurtschitsch ze známého Weingut Jurtschitsch, Hans Czerny z aktuálně velmi populárního vinařství Wimmer Czerny nebo Jan Palutka, Čech, který pracuje jako winemaker v prakticky nejuznávanějším vinařství regionu Kamptal - Weingut Bründlmayer.

Jelikož jsem od mala hrál hokej nebo stejně jako mnou do Prahy dovážený Jakub Smrčka americký fotbal, byl jsem vždy týmový hráč. Proto i na tomto webu najdete kromě mého vína ještě vína mých kamarádů, malých vinařů a lidí, kterých si nesmírně vážím za jejich znalosti a přístup k výrobě vína, které se od nich snažím převzít a vložit do vlastního know how. Splátkou za sdílení jejich zkušeností je právě tento web a moje snaha prosadit jejich skvělá ale neznámá vína na poli pražských restaurací a zákazníků. 

Tak nás neváhejte podpořit a ochutnejte naše vína!

© 2021 by Wine Man s.r.o.